Digital Marketing

Amatorska drużyna rugby w profesjonalnym wydaniu

Kluby sportowe z dużymi budżetami mają ogromne możliwości marketingowe. Ale ile można osiągnąć przy małym budżecie?

Kluby sportowe z dużymi budżetami mają ogromne możliwości marketingowe. Ale ile można osiągnąć przy małym budżecie? To pytanie padło w momencie rozpoczęcia współpracy z klubem z ponad 50-letnią historią. Szybko udowodniliśmy, że to nie pieniądze są kluczem do sukcesu, ale odpowiednia strategia. 

Ogniwo Sopot to klub rugby założony w 1966 roku. Od tego czasu już dziesięć razy zdobył Puchar Polski oraz dziesięciokrotnie został mistrzem Polski. 

Był jednak czas, kiedy kilkanaście lat z rzędu Ogniwo nie zdobywało sukcesów, a pesymiści twierdzili, że kolejne mistrzostwo Polski jest już poza zasięgiem drużyny.

W 2019 roku, po 13 latach, Ogniwo znowu zdobyło najwyższe trofeum. Co się zmieniło? Pokazaliśmy, jak ważni w sporcie są kibice oraz ich zaangażowanie, które przekładają się na morale drużyny. Postawiliśmy na rozwój społeczności wokół klubu, dzięki czemu rodzina tworzona przez Ogniwo znacznie się powiększyła.

Poznaj wybrane projekty naszej marketingowej misji „Ogniwo Sopot”

Dzięki naszemu wkładowi w rozwój social mediów Ogniwa wymienione poniżej akcje mogły się rozwinąć i nabrać tempa.

Pracujemy z myślą, że przyszłość biznesu to społeczność. Dajemy jej poznać produkty, które mogłyby zostać niezauważone bez odpowiedniego marketingu.

Projekt nr 1 misji Ogniwo Sopot

Postawiliśmy na łączenie ludzi poprzez wspólne spędzanie czasu. Właśnie skończył się mecz na stadionie Ogniwa. Emocje nie opadają, ponieważ rozpoczyna się trzecia połowa. Z przyjaciółmi/rodziną idziemy do klubowego namiotu, gdzie możemy kupić ciepły posiłek, ciasta i różne napoje. Nasze pociechy chcą dołączyć do bawiących się z animatorem dzieci. Przypadkiem spotkaliśmy starych przyjaciół. 

Takie eventy mają miejsce podczas rozgrywek w Sopocie, czyli ok. 10 razy w roku.

Czy to możliwe, że spędzając czas z bliskimi, wspieramy Ogniwo? Jedno pytanie – 3 × tak.

  1. Tak, bo która drużyna chce wygrywać przy pustych trybunach?
  2. Tak, bo zyski ze sprzedaży jedzenia idą na rozwój najmłodszych zawodników.
  3. Tak, bo tworzymy społeczność ludzi z pasją.

Skąd kibice wiedzą o nadchodzących meczach? Co sprawia, że o nich pamiętają?

Nie liczymy na ludzką pamięć, dlatego przypominamy o zaplanowanych/nadchodzących wydarzeniach. Social media idealnie się do tego nadają.

Rodzinny Festyn Rugby

Zabierz swoją pociechę i wpadnijcie na Rodzinny Festyn Rugby!👨‍👩‍👧‍👦 Zmierz się w rugbowej rywalizacji i dołącz do #OgniwoFamily🏉 Do zobaczenia w sobotę, 26 września o 10.00⏰ 💛💙❤

Opublikowany przez Ogniwo Sopot Piątek, 18 września 2020

Projekt nr 2 na misji Ogniwo Sopot

Sportowcy kojarzą się często z górą mięśni, podczas gdy prawdziwy sportowiec to (również) sprawna głowa. 

Mistrzowskie czytanie to nie tylko wielka nazwa, to akcja, podczas której zawodnicy Ogniwa czytają dzieciom bajki Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. 

Edukujemy, spędzamy razem czas i pokazujemy dzieciom zawodników Ogniwa z innej strony.

Oprócz wartości edukacyjnej projekt ma również znaczenie PR-owe. Dlaczego dobrze mówić o tym w social mediach? Bo warto chwalić się pozytywnymi inicjatywami na rzecz społeczności. Pozytywne projekty trzeba rozgłaszać, bowiem dajemy im wtedy szansę się rozwinąć, a nasza marka (w tym przypadku Ogniwo Sopot) zyskuje w oczach.

Projekt nr 3 na misji Ogniwo Sopot

Wartościową inicjatywą na rzecz sopockiego klubu jest Klub Biznesu Ogniwa Sopot. Jest to miejsce stworzone dla firm, przedsiębiorców i osób fizycznych, które w zamian za wsparcie finansowe lub rozliczenie barterowe mogą korzystać z pakietu świadczeń promocyjnych. 

Są to m.in.: reklama na stadionie w Sopocie, promocja multimedialna w social mediach Ogniwa Sopot, możliwość wykorzystania wizerunku klubu i zawodników w swojej reklamie, wejściówki VIP na mecze ekstraligowe oraz spotkania z członkami Klubu Biznesu. Niewielka cena, za to wielkie wsparcie dla klubu.

Dlaczego ludzie świata biznesu dołączają do tego projektu? Bo sami najlepiej wiedzą, jak ważny jest marketing. Wiedzą, że stadion i mecze odwiedza  mnóstwo ludzi, którzy są ich potencjalnymi klientami. Wiedzą też, że facebookowy fanpage Ogniwa Sopot obserwują tysiące osób, a to tworzy kolejne możliwości dotarcia do klienta. Dlatego nasze działania w social mediach są tak istotne – polubienia zachęciły sponsorów, których wsparcie pozwala na rozwój zawodników.

Projekt nr 4 na misji Ogniwo Sopot

Moda na Mistrza to banalny pomysł w niebanalnym wykonaniu. Pewnie już wiesz, jak wyglądają stroje, które zawodnicy Ogniwa Sopot mają na sobie podczas meczów? Chcesz taką koszulkę? Proszę bardzo! Dzięki tej akcji klub zebrał ponad 17 tys. złotych. Zebrane pieniądze przeznaczono na odzież dla najmłodszych zawodników Ogniwa.

Efektem ubocznym Mody na Mistrza jest ciągła reklama klubu, a to dzięki noszącym barwy Ogniwa mieszkańcom Trójmiasta, ale nie tylko. Ogniwo ma swoich fanów w całej Polsce, a nawet na świecie.

Akcje crowdfundingowe stają się coraz bardziej atrakcyjne w internecie. Ludzie, szczególnie ci z zebranej wokół naszej marki społeczności, chętnie wspierają ciekawe projekty. Forma odgrywa znaczącą rolę w promocji w social mediach.

Projekt nr 5 na misji Ogniwo Sopot

Zmiany nie zawsze muszą być dobre, chyba że chodzi o zmiany na lepsze. Taką na pewno była zmiana herbu i logo Ogniwa Sopot. Kuba Malicki, od lat znany z oryginalnych pomysłów na branding klubów sportowych, przy współpracy z nami stworzył świeże, przykuwające uwagę projekty dla klubu. Dzięki temu kibice (i nie tylko) na nowo zainteresowali się gadżetami Ogniwa. Ale nawet tak dobre rzeczy nie reklamują się same, dlatego znowu zaprzęgliśmy do działania nasze social media, dzięki którym pokazaliśmy społeczności te wyjątkowe projekty.

Stworzona przez nas strona internetowa pomogła w pozytywnym postrzeganiu Ogniwa. Więcej przeczytasz tutaj!


do zobaczenia

w kosmosie

Choć jesteśmy trochę nie z tej ziemi, mówimy ludzkim głosem.

Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o naszej wspólnej misji kosmicznej w marketingowym wymiarze.

kontakt